• خانه
  • /
  • اخبار
  • /
  • وصل شدن به اینترنت ماهواره ای استارلینک فقط با موبایل

وصل شدن به اینترنت ماهواره ای استارلینک فقط با موبایل

طبق وب سایت Starlink این شرکت در حال کار بر روی یک سرویس Direct to Cell است که نوید اتصال به تلفن های LTE موجود را در هر کجا که می توانید آسمان را ببینید، می دهد.

اینترنت ماهواره ای کی به دستمان می‌رسد؟

اسپیس ایکس ایلان ماسک مجوز ایالات متحده را برای آزمایش سیگنال‌های بین ماهواره‌های استارلینک در مدار و تلفن‌های همراه معمولی روی زمین با استفاده از امواج هوایی با مشارکت T-Mobile US دریافت کرد و از سال 2025 فقط با یک موبایل که قابلیت پشتیبانی از شبکه 4G را داشته باشد می‌توانید از اینترنت ماهواره ای در هر جای دنیا چه در کویر و چه در دریا چه روی قله کوه با بالاترین سرعت استفاده کنید.

برای دریافت اینترنت ماهواره ای به چه چیزی نیاز داریم؟

به گفته این شرکت، برای اتصال به سرویس آتی «Direct to Cell» به هیچ تغییری در سخت‌افزار، نرم‌افزار و یا برنامه‌های ویژه‌ای نیاز نخواهد داشت. در مراحل اولیه، این سرویس در سال 2024 به خدمات متنی و سرویس پیامکی محدود می شود و قابلیت های صوتی و داده برای سال 2025 برنامه ریزی شده است. همچنین از دستگاه های اینترنت اشیا پشتیبانی می کند و دامنه قابلیت های خود را گسترش می دهد.

Screenshot-2023-12-16-140328

توجه داشته باشید که این اتصال از طریق LTE انجام خواهد شد و مشخص نیست چه مقدار پهنای باند در دسترس خواهد بود. اما اسپیس ایکس اعلام کرده است که سرویس اینترنت برای مرور وب به اندازه کافی سریع خواهد بود.

سورپرایز کریسمس ایلان ماسک!

پیرو این خبر اسپیس ایکس قصد دارد دسته ای از ماهواره های اینترنتی Starlink خود را در اوایل صبح روز 29 دسامبر به فضا پرتاب کند و شما می توانید این رویداد را به صورت زنده تماشا کنید!

در این رویداد قرار است استارلینک یک موشک فالکون 9 با 21 سفینه از پایگاه نیروی فضایی واندنبرگ کالیفرنیا در یک بازه تقریبا 3.5 ساعته در ساعت 08:39 به وقت ایران را پرتاب کند.

همچنین اسپیس ایکس در شرح ماموریت نوشت:

شش ماهواره اول این پرتاب به سرویس Direct to Cell مربوط میشود  که اپراتورهای شبکه تلفن همراه در سراسر جهان را قادر می‌سازد تا دسترسی جهانی یکپارچه به پیامک، تماس و مرور هر کجا که در خشکی، دریاچه یا آب‌های ساحلی هستید، فراهم کنند.

در همین حال، 21 ماهواره استارلینک قرار است حدود 62.5 دقیقه پس از بلند شدن از مرحله بالایی فالکون 9 در مدار پایین زمین مستقر شوند.

Telegram
WhatsApp
LinkedIn
Email
ادمین
ادمین
کانون برنامه نویسان ایران بزرگترین و پیشرفته ترین مرکز توسعه تکنولوژی در ایران
مطالب مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *